Barclay Grimley Freestanding Tub Filler & Hand Shower
Barclay Grimley Freestanding Tub Filler & Hand Shower features an eye-catching contemporary design, user-friendly detachable hand shower, and durable brass construction. Choice of finishes - Polished Chrome, Brushed Nickel or Oil Rubbed Bronze.
Specifications
| Additional Dimensions | Hose Length: 59" |
| Bottom Diameter | 6 1/4" |
| Brand | Barclay Products |
| Center to Center | Single Hole |
| Height | 43" |
| Material | Brass |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Spout Height | 41 7/8" |
| Spout Reach | 10 1/8" |
| Unit of Measure | Each |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like